Detaylar

Kategori Türkiye - Yakın Tarih
Yayıncı Tire Kitap
Liste Fiyatı 32.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786059683630
Yayın Tarihi 2018-11-27
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Yakın Dönem Türkiye Tarihi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 434
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Yakın Dönem Türkiye Tarihi

Tarih, bir kronoloji yahut geçmiş hadiselerin nakledildiği bir bilgi yığını değildir. Tarih devam eden, canlı bir varlıktır. Dünü bilmeden bugünü anlamanın imkânı bulunmamaktadır. Bugün yaşadığımız sorunların kökenleri, en başta yakın tarihimizde yer almaktadır. Bugün yaşadıklarımız dünden, yarın ise bugün yaşanılanlardan bağımsız değildir.

Tarihin bilgi ve bilincinden yoksun olanlar, köksüz bir ağaç gibi kurumaya mahkûmdur. Bir ağacın dallarının genişliği ve kuvveti, köklerinin genişliği ve kuvvetiyle paraleldir. Yani ağacın kökleri ne kadar derinlere yayıldıysa, dalları da o kadar büyüyecektir. İşte tarih bilinci, köklere olan bu vurgudur ve ağacın sıhhatinin ve gürbüzlüğünün ön şartıdır.

Bu çalışma, standart bir Osmanlı-Yakın Tarih anlatısı değildir. Kronolojik bir tarih veya vakayiname türünün bir örneğini de oluşturmamaktadır. Burada amaçlanan, tarih bilincinin kuşanılması, bugün ile dün arasında kopmaz bir bağın kurulması, tarihten ibret alınması, bu ibretin hayatımızda somut değişikliklere yol açması ve yarının doğru şekillendirilmesine dair duyarlılığın oluşturulmasıdır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Hüseyin Özhazar

Satış

% 25
indirim
24.00
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 8.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %25 indirim