Detaylar

Kategori İslam Üzerine Yazılar
Yayıncı Mahya Yayıncılık
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786055222642
Yayın Tarihi 2018-06-25
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Vakti Kuşanmak
Baskı Sayısı 8.Baskı
Sayfa Sayısı 238
Kapak Kuşe
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 230

Vakti Kuşanmak

Harama ayarlı bir hayatın içinde müminler için bir esenlik yoktur.

Kişisel tercihlerin, cemaate özgü tercihlerle bütünleşmemesi bir dağılma ve erimeye yol açmaktadır. Kişisel tercihlerle kalmak, her şeyin ve herkesin kölesi olarak kalmak demektir.

Kişisürü olmaktan kurtulmak istiyorsa, güçlerin buyrukları doğrultusunda bir hayatı ve bir dünyayı işaret eden kitle haberleşme araçlarını izlemekten kurtulmalıdır.

Batıla ait bir yöntemle, hakikatin sınırları çizilemez.

İmanın coğrafi anlamda bir yeri, yurdu ve uyruğu bulunmadığı gibi ilhâdın da bu anlamda bir yeri, yurdu ve uyruğu yoktur.

Sevmek bollukta ve darlıkta birlikte bulunmaktır. Sevmek, mutluluğu da mutsuzluğu da birlikte yaşamaktır. Sevmek, ölçüye ve tartıya vurmadan devamlı olarak vermektir. Sevmek bir karşılık beklememektir. Sevmek sonuna kadar inanmak ve sonuna kadar katlanmaktır.

Bütüne ayarlı bir dikkat ve çaba, geçici ve sınırlı özgürlüklere itibar etmeyecektir.

Gönlünüzü veriyorsanız daha güzel bir gönül kazanacaksınız. Vaktinizi veriyorsanız dahagüzel vakitler kazanacaksınız. Kazandıklarınızın güzellerindenveriyorsanız, size bunların daha da güzelleri verilecektir. Hangi şeyi veriyorsanız bunun yerine size daha yenileri verilecektir. Kardeşlik ve dostluk verirseniz, kardeşlik ve dostluklar bulacaksınız. Allah'ın sizleri üzerinde vekil kılmış olduklarından verdikçe, yeni nimetlere de vekil kılınacaksınız.

Emeği Geçenler

Yazar   : Atasoy Müftüoğlu

Satış

30.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %0 indirim