Detaylar

Kategori Diğer
Yayıncı Ehil Yayınları
Liste Fiyatı 17.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786052196137
Yayın Tarihi 2018-12-28
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Risalet ve Nübüvvet
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Risalet ve Nübüvvet

Allah Teala buyurdu:

Sultanlar sultanı benim. Sultanların kalbi benim elimdedir. Hangi milleti seversem idarecilerin kalbini onlara merhametli kılarım. Hangi millete darılırsam idarecilerin kalbini onlara karşı intikam duygusu ile doldururum. Bu sebeple boşuna idarecilere lanet etmekle uğraşmayın. Bana tevbe edin ki, onları size karşı şefkatli kılayım. Bir kimse, Resûlüllah'ın bulunduğu bir mecliste Hz. Ebû Bekir'e sövdü. Resûlüllah sükût etti. Hz. Ebû Bekir de sükût etti. Adamın sözlerini bitirince, Ebû Bekir karşılık vermeye başladı. Bunun üzerine Resûlüllah hemen kalktı.

Peşinden Ebû Bekir yetişti, sordu:

- Ya Resûlallah! Adam bana sövdü, sustun. Ben konuşunca kalkıp gittin. Resûlüllah (s.a.v.) şöyle buyurdu:
- Sen sükût ederken senin adına bir melek ona karşılık veriyordu. Sen konuşmaya başlayınca melek gitti, şeytan geldi. Şeytanın bulunduğu yerde oturmayı hoş bulmadım.

Sonra, şöyle buyurdu:
- Gerçek olan şudur ki, mutlaka netice verir: Bir kul, zulme uğradığı zaman zalimi affedip bağışlarsa, Allah Teala o kimsenin izzetini artırır. Bir kimse, biriktirmek için dilencilik yaparsa Allah onu yoksulluğu gark eder. Bir kimse, Allah için bir yere bir şey infak ederse, Allah onun malını çoğaltır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ebul-Leys Semerkandi
Çevirmen   : Melanges Fuat Köprülü

Satış

% 35
indirim
11.05
Liste Fiyatı : 17.00
Kazancınız : 5.95
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35.00 indirim