Detaylar

Kategori Kur`ân İncelemeleri
Yayıncı Mahya Yayıncılık
Liste Fiyatı 25.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786056289453
Yayın Tarihi 2015-11-09
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kur'ani Dünya Görüşü
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 235

Kur'ani Dünya Görüşü

İslami dünya görüşü, hayatı olumlu değerlerle yücelten, kapsamlı, disiplinli ve gerçekleştirilebilir bir bütündür. Bu kapsamlı anlayış ne yazık ki, Müslümanlar arasında yaygın olan ve İslam olarak görülen teorik, parçacı, edilgen ve seçici bir sapmaya uğramıştır. Bilginin ve olguların mistik bir yaklaşımla çarpıtılması, nesnel, bilimsel bir araştırma ve analizin gerçekleştirilme becerisinin gösterilememesi bu sapmayı adeta meşrulaştırmaktadır.

Kurani dünya görüşü, insan hayatını, temelde iyiliğin ciddi ve anlamlı bir girişimi olarak görür. Daha da ötesi bizim bu hayatta ıslahat, üreticilik ve hizmet yoluyla elde ettiklerimizin meyvesinin, ebediyetin manevi alanına uzandığını söyler. Böylelikle insan hayatı, ölümden sonra insanların yaptıklarının meyvelerini topladıkları ebedi bir varoluşla devam eder.

Ebu Süleyman bu eserde tevhid, hilafet adalet, özgürlük, sorumluluk, amaçlılık ve istişare gibi insan hayatında önemli yer tutan kavramları bir dünya görüşü ekseninde ele almakta, fıtri değerleri geçmişten günümüze taşıyarak geleceğe de ışık tutmaktadır...

Emeği Geçenler

Yazar   : Abdülhamid A. Ebu Süleyman
Çevirmen   : Günseli Aksoy

Etiketler

Ayın Yayınevi

Satış

25.00
Liste Fiyatı : 25.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %0 indirim