Detaylar

Kategori Hadis - Sünnet
Yayıncı Çıra Yayınları
Liste Fiyatı 15.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786057901002
Yayın Tarihi 2019-01-09
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kur'an-ı Kerim'de Namaz
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 150
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Kur'an-ı Kerim'de Namaz

Kur'an-ı Kerim'de NAMAZ manasına gelen SALAT (99), RÜKU' (13), SECDE (92), İBADETe (274), İKAMET (202), TESBİH (92) ve ZİKİR (283) ayet-i celilede geçmişlerdir.
İslâm'ın beş esasından biri olan NAMAZ, yüce Allah'ın kesin emridir; Allah katında en sevimli ve en önemli ibadettir. Namaz, kulu Allah'a yaklaştırır; O'nun rahmetini celbe vesile olur, ona cenneti kazandırır.
Namaz, Resulullah (s.a.v)'ın diliyle: Dinin direğidir, Müminin miracıdır, Kalbin nurudur, Ruhun kuvvetidir, Gözünün nurudur ve en son vasiyetidir.
Namazın tarihi, insanlık tarihiyle birlikte başlamıştır:
Namaz, bütün peygamberlerin şeriatlarında yer almıştır. İstisnasız enbiya (a.s)'lar, yüce Allah'a kullukta bulunmuşlar, namaz kılmışlar, ümmetlerini de ibadete davet etmişlerdir. İlahi dinlerin tamamında namaz ibadetinin mevcut olduğu bilinmektedir.
Kaetani ve ona tabi olanlar, İslâm'da beş vakit namazın olmadığını. iddia etmişlerse de onların bu iddiaları yersizdir, haksızdır, dayanaksızdır, kasıtlıdır... ilmi bir yanı da yoktur.
İslâm'da beş vakit namaz, Kur'an-ı Kerim'de de vardır: Buhari ve Müslim'de de vardır. Bu, tarihi vesikalarla da sabit bir farizadır.
Allah'ını, Rasûlünü (s.a.v) ve ahiret yurdunu arzu edenler namazlarını kılarlar; arzu etmeyenler ise ne yapacaklarını kendileri bilirler! Herkes yolunu kendisi seçer...
Ey Rabbimiz! Bizi huşu ile namaz kılanlardan ve namazı kabul olanlardan

Emeği Geçenler

Yazar   : Osman Öztürk

Satış

% 25
indirim
11.25
Liste Fiyatı : 15.00
Kazancınız : 3.75
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim