Detaylar

Kategori Hıristiyanlık
Yayıncı Mahya Yayıncılık
Liste Fiyatı 45.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9786055222314
Yayın Tarihi 2015-11-09
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Hıristıyan Ahlakı; Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 376
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 230

Hıristıyan Ahlakı; Hıristıyanlığın Tarihsel ve Sistematik Analizi

...Gelin, Tanrı'nın zatına dair bizi şimdiye kadar kördüğümün ötesine götürmemiş eski sorularımızı terk edelim. İnsana, insanın görev ve sorumluluklarına dönelim. Zaten bu görev ve sorumluluklar, Tanrı'nın istediklerinden başka bir şey değildir. Bırakalım, kim olmak istediğine, Tanrı kendisi karar versin! Bütün insanların öncelikle ilahi iradeyi yerine getirmede birleşmesi mümkün, hatta gerekli değil midir?

...Şimdi soruyoruz: Hıristiyan dünyası İslam dünyası ile bu rasyonel temele dayalı olarak iletişim kurma davetini kabul edecek midir? Hıristiyanlar, Tanrı'nın iradesinin dünyada egemen olmasını sağlama uğruna, sürekli bir epoche içinde, kendi dogmatik teolojisinin öğretilerini askıya almaya hazır mıdır? Müslümanların ahlak yasaları çerçevesinde evrensel bir kardeşlik kurma çabasına karşılık vermeye istekli midir?
İsmail Raci Faruki

...Dr. Faruki'nin bu kitabı, bizi kendimize gerçekten dürüstçe bakmaya zorlamaktadır. Rahatsız edici bir pratik olsa da, bunu yapmamız elzemdir. Hıristiyan olmayan okuyucular ise, bu eseri başka yönlerden aynı derecede tahrik edici ve aydınlatıcı bulacaklardır
...Birçoğumuz, bu eserin çeşitli dinlere mensup din adamları arasındaki ciddi tartışmaların başlangıcı olaca-ğına inanıyoruz. Ve biliyoruz ki, insanlığın geleceği de büyük ölçüde bu tartışmalara bağlıdır.
Stanley Brice Frost

...Yazarın, İslam adına ileri sürdüğü birçok geniş savı veya onun Hıristiyan ahlakının yüce savunucularına yönelik kapsamlı eleştirilerini tartışmaktan bilinçli olarak ve özenle kaçındım.
...Buradaki amacım; Dr. Faruki'nin kitabının yayınlanmasını önermemin nedenlerini açıklamak ve bir Müs-lüman akademisyen tarafından kadim ve modern yazarların yazdığı şekliyle Hıristiyan ahlakını değerlendir-meye yönelik bir ilk girişime, Hıristiyan okuyucuların dikkatini çekmektir. Kitabı okurken irkilecekler ve bu irkilmeler, onların Müslüman ve Hıristiyan akıllar arasında hâlâ var olan bariyeri fark etmelerini sağlayacak-tır. Bu yüzden, Dr. Faruki'nin diyalog çağrısı çok daha önemlidir.
Hendrik Kraemer

Emeği Geçenler

Yazar   : İsmail Raci Faruki
Çevirmen   : İbrahim Kapaklıkaya

Etiketler

Ayın Yayınevi

Satış

45.00
Liste Fiyatı : 45.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %0 indirim