MÜŞTERİ HİZMETLERİ
KATEGORİLER

DİJİTAL PSİKOLOJİK DEVRİM

9786052173169 Motto Yayınları MURAT DAĞITMAÇ
GTIN: 9786052173169
Basım Tarihi : Ocak
Stok: 239
Teslim süresi
23 Mayıs 2019 Perşembe
Kategoriler

Dijital Göçmenler Kimler?
Dijital Sağırlık
Değişen Suç Tanımı!
Dijital Kölelik
Gerçeklik İlkesinin Yitimi
Dijital Zombilik
Yapay Zeka ve Aile
Katil Robotları Durdurun!
Dijital Ekonominin Vergi Ödemeyen Kralları!
 
İletişim tasarımcısı Murat Dağıtmaç ve Nöropsikolog Şehadet Ekmen dijital dünyanın geçmişi, şimdisi, geleceği; insanlığa getirileri, insanlıktan çaldıkları ve insan psikolojisine etkilerini her yönüyle ele alan bir kitap yayımladı. “Dijital Psikolojik Devrim” adıyla Motto Yayınları tarafından satışa sunulan kitap; hem dijital devrime yetişebilmek hem de olumsuz etkilerinden korunabilmek adına önemli tavsiyeler içeriyor.
“Başıma İcad Çıkar!”
Kitabın önsözünde, tüketirken tükenen bir toplum olmamak için bazı ihtarlar yer almakla beraber çocuklarımıza sıklıkla kullandığımız “Başıma icat çıkarma!” sözünü “İcat çıkar!” sözüyle değiştirmemiz gerektiği de vurgulanıyor.
Türkiye’deki Gençlerin Tüm Davranış Şekilleri Kayıt Altında
Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının da haritalandırıldığı kitapta; sosyal ağ kullanımıyla, ülkemizdeki 16-24 yaş arasındaki gençlerin tüm davranış şekillerinin hem sosyolojik olarak hem de psikolojik olarak çıkartılmış olduğu iddiası yer alıyor.
Sanal Alemde “Online” Olan Ölüler: Dijital Zombiler
 Ölen kişilerin sosyal medyasını aktif hale getirerek onların hâlâ hayatta olduğu ve yaşamlarına devam ettiği algısı yaratan bu çalışmalar ilk kez 2007 yılında ortaya çıkıyor. Amerika’da bir okulda ölen öğrencilerin arkadaşları ve aileleri onların Facebook’ta “yaşıyor” olarak görünmelerini talep ediyor.
Amerika’da bulunan Eternime ve LifeNaut adlı şirketler bu alanda çalışmalarını sürdürüyor. Kişiye ait tüm bilgiler ve geçmişindeki tüm dijital hareketler veri olarak alınıyor, yapay zeka algoritması kullanılarak ölenlerin sanal alemde online olacağı yeni bir ‘SİZ’ avatarı meydana getiriliyor. Microsoft araştırma merkezinin siber ya da dijital olarak nitelediği bu yeni “siz”lerin öğrenmeye ve evrimleşmeye devam edeceğini söylüyor.
Dijital Din / Yapay Zekânın Görünmeyen Güçlerle Ruhani Bağlantısı
Yapay zekânın tüm iş kollarında aktif hale gelip insanları işsiz bırakacağı söylemi, kitapta daha önce üzerinde fazla durulmamış bir konunun başlığa taşınmasına sebep olmuş. “Dijitalleşen Din” adında açılan başlığın altında ilk olarak “Sosyal Medya Dindarlığı” ele alınmış. Aynı ana başlık altında ele alınan bir diğer konu ise “Dijital Dünyada Olmayan Din!”
Yazarlar bu noktada şu soruyu yöneltiyor: “Yapay zekâlı bir robot imam olabilir mi? İmamın âkıl-bâliğ olması şartı, erkek olması şartı vb. kurallar göz önüne alındığında bu robotun arkasında namaz kılmak caiz mi?”.

Ürün Özellikleri
YayınEvi Motto Yayınları
Yazar MURAT DAĞITMAÇ
Basım Tarihi Ocak
Sayfa Sayısı 135
ISBN 9786052173169
Basım Dili TÜRKÇE
Ürün Özellikleri
YayınEvi Motto Yayınları
Yazar MURAT DAĞITMAÇ
Basım Tarihi Ocak
Sayfa Sayısı 135
ISBN 9786052173169
Basım Dili TÜRKÇE
Anahtar kelimeler
Bu ürünü alanlar, bu ürünleri de satın aldı

ESMAÜL HÜSNA İLE ŞİFA

Stok: 92
9786056196362 ŞİFA YAYINEVİ ALİ KARA

Güçlü Kadınlar Neden Mutlu Değil?

Stok: 1.421
9786052173145 Motto Yayınları SEMA MARAŞLI

Suffa Meclisleri Sahabe Dersleri

Stok: 628
SİYER YAYINLARI MUHAMMED EMİN YILDIRIM

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed

Stok: 963
9789759014094 SİYER YAYINLARI MUHAMMED EMİN YILDIRIM