MÜŞTERİ HİZMETLERİ
KATEGORİLER

ALGI YÖNETİMİ VE MANİPÜLASYON

9789753524292 PINAR YAYINLARI MÜCAHİT GÜLTEKİN
GTIN: 9789753524292
Basım Tarihi : Aralık
Stok: 206
Teslim süresi
24 Eylül 2019 Salı
Kategoriler

İçinde yaşadığımız modern şehir hayatında, bir yandan görevler ve zorunlu ilişkiler içinde boğulurken, diğer yandan algı yöneticilerinin manipülasyona dayalı kandırma teknikleriyle baş etmeye çalışıyoruz. Zira gerçekle aramıza giren manipülatörler; gördüklerimizi, duyduklarımızı ve hatta dokunduklarımızı nasıl yorumlayacağımızı belirlemek için profesyonel bir çaba gösteriyor. Neticede algı yöneticileri kolaylıkla verebildiğimiz "hayır" deme ve itiraz etme tepkisini ortadan kaldırarak insanları edilgen hale dönüştüren uzmanlık kodlarından yararlanmakta son derece mahirdirler. Oysa bu teslimiyetçi durum aile, siyaset ve bilim ilişkileri başta olmak üzere toplumsal alanın farklı katmanlarında bizi türlü yalanların kurbanı haline getirebilir. 

Peki, algı yöneticilerinin manipülasyonları karşısında "hayır" demek hepimize neden bu kadar zor gelir? Usta yalancıların yönettiği bir dünyada yaşadığımızın farkında mıyız? Onaylamadığımız düşünceleri onaylar görünmek pahasına, bizi başkalarına uyum sağlamaya iten nedir? Dahası kandırmanın başarılı olmasında "niçin?" sorusunu sormayışımızın etkisi ne düzeydedir? Kampanyalar ve sürekli tekrar bizi nasıl yönlendirir? Manipülasyonları başarılı kılan unutkanlık, duygusallık ve düşüncesizlik zaaflarından kurtularak algı yöneticilerine karşı direnmeyi nasıl başarabiliriz? 

Mücahit Gültekin, Algı Yönetimi ve Manipülasyon'da kanmanın ve kandırmanın psikolojisinin nasıl işlediğini çeşitli örneklerle gözler önüne seriyor. örnekler sağlık, eğitim, bilim, siyaset, sinema, ticaret ve İslam tarihi gibi farklı alanlardan seçilmiştir. Elinizdeki kitap manipülatörlerin tekrara dayalı kandırma süreçlerini sekteye uğratmak için her daim eleştirel düşünmenin gerekli olduğunun altını çiziyor. Gerçeğin peşinden sabırla yürüyerek yalanı, yalancıyı ve yalana maruz kalanı inceleyen yazar, algı yöneticilerinin operasyonlarına karşı direnememenin sebep olduğu sıkıntılardan kurtulmayı vaat ediyor. 

Ürün Özellikleri
YayınEvi PINAR YAYINLARI
Yazar MÜCAHİT GÜLTEKİN
Basım Tarihi Aralık
Sayfa Sayısı 1
ISBN PIN-32515
Basım Dili TÜRKÇE
Ürün Özellikleri
YayınEvi PINAR YAYINLARI
Yazar MÜCAHİT GÜLTEKİN
Basım Tarihi Aralık
Sayfa Sayısı 1
ISBN PIN-32515
Basım Dili TÜRKÇE
Bu ürünü alanlar, bu ürünleri de satın aldı

İNSANIN DÖRT ZİNDANI CEP BOY

Stok: 279
9786055482596 FECR YAYINLARI ALİ ŞERİATİ

ATEŞLE YAKLAŞMA

Stok: 686
9786052210147 DUA YAYINCILIK MEHMET YAVUZ

HİKAYELERLE ÇOCUKLARA 40 HADİS

Stok: 6
9786058776838 TAHLİL YAYINLARI M. YAŞAR KANDEMİR

Yağmuru Ayakta Karşıla

Stok: 10
9786053706434 NAR YAYINLARI Mustafa Ökkeş Evren